Okuyucular soruyor: Başakşehir Spor Nasıl Kuruldu?

Başakşehir spor kulübünün sahibi kim?

Başakşehir Futbol Kulübü’nün Başkanı Göksel Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kayınbiraderi (Emine Erdoğan’ın ağabeyi) Hasan Gülbaran’ın damadı.

Başakşehir spor ne zaman kuruldu?

göksel gümüşdağ’ın başakşehir’i satın alması

Başakşehir Spor Kulübü hangi ligde?

Toplamda ise Galatasaray yirmi iki, Fenerbahçe on dokuz, Beşiktaş on altı, Trabzonspor altı, Bursaspor ve Başakşehir ise bir kez şampiyon olmuştur.

Başakşehir istanbul nasıl bir yer?

Başakşehir, İstanbul’un 39 ilçesinden birisidir. Bahçeşehir Başakşehirin en fazla nüfusa sahip bölgesi olup modern yaşam standartlarında geliştirilmiş bir bölgedir. Sınırları içinde 26.000 m²’lik Türkiye’nin en büyük yapay göletini barındırmaktadır. Mevcut 380.000 kişilik nüfusun 2019’te 800.000 olması beklenmektedir.

Istanbul Başakşehir kaç yılında kuruldu?

Karşılaşmada başka gol olmayınca 36 puanlı İstanbul BB, Kasımpaşa ile 1-1 berabere kalarak, Spor Toto Süper Lig 2012-2013 sezonunda Mersin İdman Yurdu ve Orduspor’dan sonra küme düşen üçüncü ve son takım oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor, bu sezon 6. kez mücadele ettiği Süper Lig’de ilk kez küme düştü.

beIN sport hangi ülkelerde var?

beIN SPORTS, Katar Spor Yatırımları (Al Jazeera Media Network) yani beIN Media Group’un sahip olduğu ve işlettiği televizyon kanalı. 2012 yılında kurulan kanal, spor konulu yayın yapmaktadır.

Başakşehir’e neresi yakın?

Başakşehir, İstanbul’un bir ilçesidir. 2008 yılında Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece ilçelerinden ayrılarak ilçe yapılmıştır. Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi ve Eyüpsultan, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *