Okuyucular soruyor: Gençlik Ve Spor Uzman Yardımcısı Ne Iş Yapar?

Gençlik ve spor Bakanlığı Uzman yardımcılığı nasıl olunur?

Gençlik ve Spor Uzman Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların öncelikli olarak üniversitelerin İİBF/SBF veya dengi fakültelerinden, Psikoloji, Sosyoloji alanlarından ya da Bakanlığın uygun bulduğu diğer alanların birisinden mezun olmaları, devlet memurluğu için aranan genel şartlara sahip olmaları, yaş,

Sportif eğitim uzmanı nasıl olunur?

5) Spor Eğitim Uzmanı: Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak. Yurt içinde veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim programlarını tamamlamış olmak tercih sebebidir.

Sportif Eğitim Uzmanı ne iş yapar?

centilmenlik çerçevesinde spor yapması konusunda gerekli çalışmaları yapmak, s} Gençlere ve ailelerine yönelik rehberlik, danışmanlık ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak, t} Mesleği alanındaki gelişmeleri takip etmek ve uygulamak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Spor uzmanı hangi puan türü?

2021 Gençlik ve Spor Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunacak olan adaylardan Hukuk alanından mezun olan adaylar başvurularda KPSS P4 puan türlerini, İİBF/SBF alanlarından mezun durumda olan adaylar başvurularda KPSS P23, KPSS P39, KPSS P29 puan türlerinş, Beden Eğitimi alanlarından mezun durumda olan adaylar ise

Spor uzmanlık sınavı ne zaman?

Gençlik ve Spor Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavının yazılı aşaması 27 Mart 2021 Cumartesi günü saat 14.00’de Ankara’da tek oturum halinde yapılacaktır.

You might be interested:  FAQ: Altı Kayan Spor Ayakkabıya Ne Yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Sınavı ne zaman?

Yazılı sınav sonucunda başarılı olup sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınavları 23 – 25 Haziran 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

Spor uzmanı olmak için hangi bölüm okunmalı?

d) Spor Eğitim Uzmanı: Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü hariç mezun olmak. Yurt içinde veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim programlarını tamamlamış olmak tercih sebebidir.

Spor Uzman Yardımcılığı nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzman Yardımcılığı mesleği, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın merkez teşkilatı birimlerinde gerçekleştirilen, uzmanlık gerektiren iş ve işlemlerinin gerçekleştirilmesinde görevlendirdiği A Grubu kariyer meslektir.

Sporcu Belgesi nasıl alınır?

1: İlgili spor dalında en az iki dönem eğitim aldığını belgeleyenler, temel eğitim ve sınavından muaf olup, tercih edeceği yalnızca bir spor dalında ilgili federasyon tarafından açılan uygulama eğitimi ve sınavına katılarak başarılı olmaları halinde temel antrenörlük belgesi almaya hak kazanır.

Lise mezunu antrenör olabilir mi?

Öncelikle antrenörün en az lise mezunu olması gerekir. Ayrıca antrenörlerin genel olarak zihinsel ve fiziksel bir engeli bulunmamalıdır. Cezai hüküm giymeyen ve herhangi bir cezası olmayan kişiler antrenör olabilirler.

Antrenörün gorevi nedir?

Antrenör, profesyonel spor insanlarını, spor takımlarını, topluluk takımlarını veya okul gruplarını destekleyerek performanslarını iyileştirmek için onlarla yakın işbirliği içinde çalışır.

Sportif Eğitim Uzmanı hangi bölüm mezunu?

Spor Eğitim Uzmanı: Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü hariç mezun olmak. Yurt içinde veya yurt dışında lisansüstü, kurs, araştırma çalışması gibi eğitim programlarını tamamlamış olmak tercih sebebidir.

Spor Uzmanlığına kimler başvurabilir?

1) Üniversitelerin beden eğitimi ve spor öğretimi veren yükseköğretim kurumlarından veya yurt dışındaki dengi okullardan mezun olmak. 2) Olimpiyat oyunları ile Dünya ve Avrupa şampiyonalarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmek. 3) En az 25 defa milli sporcu olmak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *